категорії: блоґ-запис
У Києві відбудеться унікальний концерт до ювілею Петра Чайковського
теґи: Music-review Ukraine, Weekend, Національний портал академічної музики, Фонд сприяння розвитку мистецтв, Чайковський
5 квітня на сцені Галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв в день 170-річчя від дня народження видатного російського композитора Петра Ілліча Чайковського відбудеться унікальний концерт камерної музики.Музична подія буде відбуватися в рамках вже відомого в Києві циклу концертів камерної музики Мюзік Ревю Уїкенд який організовано Національним порталом академічної музики Мюзік Ревю Юкрейн та Фондом сприяння розвитку мистецтв.
Учасники святкового концерту – видатні українські музиканти, а також молоде покоління музикантів України, лауреати престижних міжнародних конкурсів і фестивалів: Заслужений діяч мистецтв України, композитор Сергій Бедусенко (фортепіано), заслужений артист України, соліст симфонічного оркестру Національної опери України Василь Пилипчак (валторна), скрипалі Дмитро Демидов, Максим Грінченко, Кирило Шарапов, віолончеліст Олександр Пірієв, вокалісти Світлана Дорощук (сопрано) та Роман Страхов (баритон).
За словами керівника Національного порталу академічної музики Олександра Пірієва це чи не єдиний концерт саме камерної музики Чайковського на якому звучатимуть музичні шедеври славетного композитора.
«Важливим є той факт, що саме у день народження композитора відбудеться цей святковий вечір» додав О. Пірієв
Довідка:
Петро Чайковський (25.IV (7. V) 1840 — 25. X (6 & XI)1893) — російський композитор, диригент,педагог, музично-громадський діяч.
В творчості Чайковського, в якому провідними були опера і симфонія, представлені майже всі музичні жанри. Зміст музики композитора охоплює образи життя і розкриваються твори російської та світової літератури — А.С. Пушкіна, М.В. Гоголя, Шекспіра, Данте. Музика Чайковського виявляє глибокі зв'язки з творчістю Л. Толстого, Ф.М. Достоєвського, І.С. Тургенева, А.П. Чехова. В його музиці знайшли втілення глибокі процеси духовного життя, сумніви, відчай і стремління до ідеалу.
П. Чайковський тісно пов'язаний з Україною. З 1864 майже щороку жив в Україні в маєтку Низах на Харківщині, а 1878 — 1885 в с. Кам'янці і Браїлові на Поділлі. Тут постали багато творів на українські сюжети чи такі, в яких використано українські народні мелодії: опери «Мазепа» (за О. Пушкіном) і «Черевички» («Коваль Вакула» за М. Гоголем), симфонії № 2 («Українська») та № 4, концерт для фортепіано з оркестром № 1, транскрипція фантазії «Козачок» Дарґомижського для фортепіано, пісні до російських перекладів Т. Шевченка і чимало ін. Чайковський зредагував видання церковних творів Д. Бортнянського в 10-ох томах (1882).
1890 року Чайковський відвідав М. Лисенка в Києві й слухав його оперу «Тарас Бульба». Був одним з учасників заснування на базі музичного училища Київського відділення Російського музичного товариства Київської консерваторії, нині Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського